اینک امروز _ گروه سیاست بین الملل : انتشار کتابی به نام (The Divider) فاش ساخت که دونالد ترامپ رئیس جمهوری پیشین آمریکا که سابقه دو استیضاح در کارنامه دارد و این روزها در انتظار یک تصمیم مهم و سرنوشت ساز قضایی است، درپی به شهادت رساندن «سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی»، بیمناک از انتقام ایران حال و روز آشفته ای دارد.

تارنمای نشریه انگلیسی گاردین با اعلام دستیابی به نسخه ای از این کتاب، نوشت: بنابر اطلاعات موجود دراین کتاب، ترامپ در دسامبر سال ۲۰۲۰ میلادی به اطرافیان و دوستان خود گفته بود که از انتقام ایران بیمناک است.

بنابراین گزارش، نویسندگان این کتاب زوجی به نام های «پیتر بکر» (Peter Baker) و «سوزان گلاسر» (Susan Glasser) هستند که این دو همچنین برای دو نشریه آمریکایی نیویورک تایمز و نیویورک پست مطلب می نویسند.

به گزارش این نشریه، نویسندگان این کتاب که قرار است هفته آینده در اختیار عموم قرار گیرد، خط مشی ترامپ در قبال ایران را ترسیم کرده اند و از مذاکرات بی‌میل بر سر توافق هسته‌ای امضا شده در دوران باراک اوباما تا خروج آمریکا از برجام در ماه مه ۲۰۱۸ نوشته اند و همچنین بخش دیگری از این کتاب نیز به وقایع ژوئن ۲۰۱۹ که ترامپ با حملات هوایی (به ایران) موافقت اما در آخرین لحظه آنها را لغو کرد مربوط می شود.

گاردین در ادامه می نویسد: زمانی که ترامپ دستور ترور (به شهادت رساندن) قاسم سلیمانی را در یک حمله پهپادی صادر کرد، در یک همایش در «تولدو» Toledo) ) ایالت اوهایو به شدت و با حرارت از این اقدام خود دفاع کرد، اما زمانی که در ۱۶ دسامبر ۲۰۲۰ میلادی (۲۶ آذر ۱۳۹۹) (حضرت) آیت ا.. علی خامنه ای (رهبر معظم انقلات) در توئیتی نوشت: دستور دهندگان قتل سردار سلیمانی و همچنین کسانی که این کار را انجام دادند، باید مجازات شوند و این انتقام قطعا در زمان مناسب اتفاق خواهد افتاد؛ آنگاه از حرارت ترامپ دراین مورد کاسته شد.

در ادمه گزارش این روزنامه درمورد کتاب مربوط به ترامپ آمده است: در یک مهمانی در فلوریدا، ترامپ به بسیاری از دوستان و اطرافیان خود گفته بود که وی از اینکه ایران تلاش به ترور وی کند ، بیمناک است و او به واشنگتن باز می گردد که (مکانی امن تر) است.

توسط مدیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *